Wyzwanie czytelnicze – retelling, czyli opowiedz to jeszcze raz

Wszystkie dobre opowieści zostały już opowiedziane, wszystkie dobre książki napisane. Nic tylko usiąść i płakać, że wszystko takie wtórne. A może nie? Może zamiast ubolewać, cieszyć się ponownym opowiadaniem znanych historii? Do tego zaprasza Rusty Angel w wyzwaniu czytelniczym, którego tematem przewodnim jest właśnie retelling baśni, legend, mitów, czy klasyki.

Wchodzimy w to, bo czemu nie popatrzeć na nowe odsłony ulubionych historii? W książkach, filmach, serialach, sztukach teatralnych i wszystkim, co przyjdzie do głowy. Zapraszamy w imieniu Rusty Angel, a linki do swoich tekstów podsyłajcie tutaj. Fajny wrzesień i październik się szykują! Mamy nadzieję, że i Wam ten pomysł się podoba.

wyzwanieretelling

Przy okazji przypominam nasze dawne notki o “Mgłach Avalonu”, bo to klasyczny już, choć ciągle świeży, przykład retellingu legend arturiańskich, oraz o “Końcu pieśni“, powieści która także odwołuje się do świata Rycerzy Okrągłego Stołu, jak również o “Córce czasu“, w której Josephine Tey opowiada historię Ryszarda III na nowo.