Latający Karnawał Blogowy, czyli poczytajcie co piszą inni.

Być może polecać wpisy najlepiej na początku weekendu, bo wtedy większość ludzi dysponuje wolnym czasem, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze tak to działa. Grendella właśnie wróciła z maratonu w pracy, podczas którego nagadała się za wszystkie czasy o angielskiej poezji epoki Romantyzmu oraz o “Kochanku Lady Chatterley” D.H. Lawrence’a. Milvanna zaś wypoczywała w domowych pieleszach, gdzie mama karmiła ją smakołykami i gdzie nie ma internetu (tak, naszej mamie należy wpis na blogu przeczytać przez telefon). Być może część z Was również spędziła weekend w pracy lub odcięła się od sieci. Nie martwcie się, poniedziałek to też dobry dzień na nadrabianie zaległości. Także, wkładajcie karnawałowe maski, żeby szef nie wiedział, że to właśnie wy nie pracujecie i czytajcie blogi. Oto, co tym razem proponujemy.

lord_vaderPropozycja maski na poniedziałkowy karnawał w pracy. Szef będzie bał się podejść. Kto by się nie bał?

Wpisów poświęconych Terry’emu Pratchettowi pojawiło się wiele. I nic dziwnego, bo jego odejście to olbrzymia strata dla wielu z nas. Zwierz Popkulturalny doprowadził Milvannę do łez tym wpisem. A tu znakomita grafika autorstwa Mai Lulek.

Książką, którą do łez doprowadziła z kolei i Milvannę, i Grendellę, i naszą mamę jest Trafny wybór, o którym nigdy na tym blogu nie napisałyśmy. A szkoda. Tymczasem pojawił się serial, oparty na tej powieści, o którym szerzej napisała Joly_fh z Dzień później.

Pyza Wędrowniczka z kolei, u której stałyśmy się stałymi bywalczyniami, bo pisze świetnie i bardzo regularnie opowiada z kolei o kupowaniu książek. Kto z Was jest w stanie przejść obok tego tematu obojętnie?

U Marty Weroniki Najman natomiast pojawił się wpis o Wśród obcych Jo Walton. Jeśli my Was jeszcze do tej książki nie przekonałyśmy, to może jej się uda?

W Kronikach Nomady możecie poczytać o okładkach. Bo są ważne, prawda?

A teraz, coś do pooglądania. Jedna z ulubionych TED Talks Grendelli. Susan Cain, autorka Ciszej proszę, w świetnym i poruszającym wystąpieniu o potędze introwertyków (można oglądać z polskimi napisami). To nie nowość, ale warta wysłuchania, bez względu na to czy jesteśmy introwertykami, czy nie.

Znaleźliście ostatnio jakieś inne ciekawe wpisy? A może sami takie napisaliście? Podrzucajcie linki!