Nieregularny karnawał blogowy, czyli co tam słychać w internetach

Miałam zamiar dziś napisać zupełnie inny wpis. Niestety, moi sąsiedzi postanowili wyburzyć chyba wszystkie ściany w swoim mieszkaniu i zbudować je od nowa. Skupieniu to naprawdę nie sprzyja, więc zapraszam Was na trochę wpisów, które ostatnio wpadły nam w oko. Wszystkie, lekkie i przyjemne, pozwalające na chwilową ucieczkę od szarości za oknem.

af052500ebb3b2ee3e73dfbae85f1595Może jak bym poszła do sąsiadów w takiej masce, to by zrozumieli, że trochę przesadzają z tymi hałasami?

Na początek, skoczcie do Pyzy i zróbcie sobie naprawdę fajny quiz, dzięki któremu dowiecie się, co powie o was wasz księgozbiór, gdy w przyszłości odkryją go archeolodzy.

Potem wpadnijcie do Bazyla, bo pisze o świetnej powieści historycznej Mariusza Wollnego (w sumie dla młodzieży, ale i Bazyl i my mamy bardzo młode serca), a mianowicie pierwszym tomie przygód Kacpra Ryxa. Pozycja obowiązkowa dla miłośników Krakowa, historii, i powieści łotrzykowskich. My o pierwszych trzech tomach wspominałyśmy tutaj, a tomie czwartym tutaj. Bardzo, bardzo dawno temu, więc pozwalamy sobie przypomnieć, bo pewnie mało kto nas wtedy czytywał 😉

W tematykę wpisów lekkich doskonale wpisuje się też Moreni, pisząca o kilku książkach, w których ważną rolę odegrał … ziemniak.

Ultramaryna z kolei, zaprasza na wpis o książkach, które powinny być bezzwłocznie zekranizowane. Chcielibyście zobaczyć te książki w kinie? My tak.

No to skoro już jesteśmy w temacie oglądania, a nie czytania, skoczcie jeszcze do Catus Geekus (czy powinnam odmienić na Catusa Geekusa?) na przegląd serialowych premier. Wieczory coraz dłuższe, może znajdziecie coś dla siebie.

U nas z kolei możecie się w najbliższej przyszłości spodziewać wrażeń z lektury “Przepaści czasu” Jeanette Winterson – pierwszej książki wydanej w ramach Projektu Szekspir. I niespodzianki, więc nie przegapcie!

da3de3a9fb8c01b402cd3e85762f00af