Magia książek, rękodzieła i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jeżeli jest coś, czego nauczyły nas przygody Harry’ego Pottera i jego przyjaciół to fakt, że nawet jeśli jesteśmy wyjątkowi, niesłychanie mądrzy, ba, nawet jeżeli jesteśmy wybrańcami, to niewiele możemy zrobić w pojedynkę. Dlatego też postanowiłyśmy połączyć moce podlaskich blogów i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tak zaczęła się nasza współpraca z niezwykle utalentowaną Qrkoko.

WP_20160108_0051Cirilla czeka na Qrkoko. Liczyła, że przyjdą też koty.

WOŚP jest z nami prawie przez całe nasze życie. Podczas jednego z pierwszych finałów Grendella biegała po klatce schodowej, zbierała pieniądze od sąsiadów, a potem wiozła je do białostockiego sztabu. Ledwie nastoletnia Milvanna wylicytowała kiedyś na mrozie dużo za dużą koszulkę (bardzo dobra bawełna, nadruk nie sprał się do dziś). Sprzęt zakupiony przez WOŚP uratował naszej babci życie. Co roku wzruszamy się, kiedy widzimy jak wielu ludzi na różne sposoby angażuje się w akcję. Na pewno duży wpływ na to ma charyzma Jurka Owsiaka. Jesteśmy jednak przekonane, że gdzieś w tym wszystkim musi tkwić odrobina magii.

A magia oraz miłość do Harry’ego Pottera (no i koty, oczywiście) połączyły nas z Qrkoko. Razem chciałybyśmy dodać od siebie cegiełkę, by podczas dwudziestego czwartego już finału pomóc tym najmłodszym i tym najstarszym. I tak oto wy również możecie pomóc, licytując przedmioty na naszej aukcji.

grafikawosplogo

Qrkoko specjalnie na tę okazję przygotowała własnoręcznie piękne kolczyki. Jak wiadomo, w rękodziele zawarta jest zaawansowana forma magii, dostępna tylko dla tych, którzy przyszli na świat z wrodzonym talentem lub poświęcili wiele czasu na zgłębianie jego tajników. Qrkoko należy do tej pierwszej grupy (dalej nie rozumiemy, dlaczego jeszcze nie dostała listu z Hogwartu) i chciałaby podzielić się z Wami odrobiną magii w postaci przepięknych kolczyków.

kolazwosp2Magia rękodzieła.

My zaś dorzucamy od siebie najnowsze wydanie „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”, pięknie ilustrowane przez Jima Kay’a, oraz kolorowankę, która przeniesie Was do świata czarodziejów. Książki same w sobie zawierają element magii, pozwalają nam przecież na wskakiwanie do tak różnorodnych światów. Harry jest chyba jednak najbardziej magiczny ze wszystkich. Gdyby nie on, Milvanna pewnie nigdy nie czytałaby tak dużo i tak chętnie. Pewnie nigdy nie przeczytałaby Sapkowskiego i Tolkiena. Przez co pewnie nie miałaby o czym rozmawiać z Grendellą. Grendella wstydziłaby się, że jej siostra jest mugolem. A ten blog nigdy by nie powstał. Czy to nie byłoby smutne życie?

wospkolaz1Magia książek

Zapraszamy Was serdecznie do licytacji w naszej wspólnej aukcji, z której cała kwota zasili konto WOŚP:

http://charytatywni.allegro.pl/kolczyki-recznie-robione-2-ksiazki-harry-potter-i2698687

Dajmy sobie nawzajem i innym trochę magii 🙂

I obejrzyjcie nasz film – Oscara też przeznaczymy na WOŚP!